Ahogy minden kezdődött – vagyis honnan jött az ötlet
A kovácsolás mindig is vonzott. Egyike azon szép szakmáknak, ahol az ember nyers erővel és némi furfanggal csodálatos tárgyakat és eszközöket tud készíteni. A tűzben egyébként is van valami varázslatos, titokzatos, ami meggyőződésem, hogy beleköltözik a tárgyakba amikkel érintkezik. Keresni kezdtem valakit, aki tanítana, hogy megismerjem ami eddig csak megbabonázott.
Így találkoztam egy remek kovácsmesterrel, aki nem csak kitűnő munkát végzett, de ragaszkodott a hagyományos módszerekhez.
Feltárult egy világ aminek értékeit másnak is meg kell ismernie
Rövidesen több szakembert is megismertem, akik hagyományos módon dolgoznak és néhány dolog mindannyiukban közös volt. Szerették amit csináltak, fontosnak tartották, hogy a tudás ne vesszen el és nem adták el a lelküket, hogy mondjuk egy gyárban gépesített körülmények között vasipari munkát végezzenek. Mindezt nem felsőbbrendűségből, hanem elhivatottságból.
Azonban volt egy bökkenő… Ezen szakmák egyike sem könnyű kenyér. Szomorú volt nézni, hogy ezek a remek szakemberek mennyire nincsenek megbecsülve sem anyagilag, sem pedig egyéb szempontból. Pedig a minőségre van igény!
Vannak művészek és vannak vállalkozók
Mivel annyi mindent kaptam a mesterektől és ellenszolgáltatást nem fogadtak el, igyekeztem segíteni, hogy könnyebben értékesíteni tudják a termékeiket, hiszen a műhelyben csodát alkotnak, de mind hiába, ha senki nem tud róla. Néhány próbálkozás után rájöttem, hogy az a művészi szellem ami a munkájukhoz kell, nem segít egy vállalkozás beindításában.
Ekkor döntöttem el, hogy magam vásárolom fel a termékeit azon mestereknek, akik hagyományos módszerekkel alkotnak és véleményem szerint olyan termékeket amire sokkal nagyobb körben van igény, mint amit most el tudnak érni.
Célom, hogy az anyagi megbecsülésükön felül, sokkal nagyobb érdeklődést kapjanak ezek a szakmák, és egyre többen tapasztalják meg, hogy mi is a különbség egy tömeggyártott és egy egyedileg kézzel készített ékszer vagy eszköz között.